Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

Recidivista se nepoučil, dále kradl a podváděl, hrozí mu až pět let v base

17.08.2018
Ilustrační foto
Z krádeže, podvodu a poškození cizích práv je podezřelý teprve devatenáctiletý mladík, který na Teplicku opakovaně páchal majetkovou trestnou činnost. Je podezřelý, že koncem loňského roku odcizil v prodejně teplického obchodního centra šestnáct dámských náramkových hodinek, které následně rozprodal na ulici. V různých obchodech se v uplynulých třech měsících dopustil dalších nejméně osmi krádeží, bral vše, co by pak mohl zpeněžit. Odcizil například pánské šortky, alkohol, cukrovinky, parfémy, nebo jinou kosmetiku. Je také podezřelý, že v polovině června vzal ze zavazadlového prostoru zaparkovaného auta příruční tašku s doklady a penězi, krádežemi způsobil celkovou škodu přes patnáct tisíc korun.

Krádeže ale nebyly jedinou trestnou činností, které se dopouštěl. Podle usnesení o zahájení trestního stíhání těsně po dovršení osmnácti let uzavřel na různých pobočkách telefonních operátorů nejméně osmnáct smluv na nákupy mobilních telefonů a účastnických smluv o poskytování mobilních služeb. Podvodů se dopouštěl převážně v Teplicích, ale několikrát zavítal i do Mostu a Karlových Varů, smlouvy uzavřel také v Ústí nad Labem, nebo v Žatci. Za přístroje zaplatil jen akontaci na prodejně a další splátky už neplatil, neradil ani služby spojené s užíváním telefonů. Ve dvou případech použil k uzavření smluv cizí občanský průkaz, který zřejmě našel. Poškozeným společnostem způsobil na odebraných mobilech a neuhrazených službách škodu přes čtvrt milionu korun.

Obviněnému muži, který má dva záznamy v rejstříku trestů a už jedenáct záznamů v rejstříku přestupků, hrozí v případě uznání viny až pětileté vězení.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Teplicka