Nový sportovní ředitel Teplic Štěpán Vachoušek týmu věří

26.09.2018
V rámci akce "kulový blesk" nahradil v pozici sportovního ředitele Jakuba Dovalila Štěpán Vachoušek, který se těší na spolupráci s trenérem Stanislavem Hejkalem a také na novou roli, která ho čeká.

S novým trenérem Stanislavem Hejkalem se dobře znáte, spolu jste hráli už na Xaverově...
"Je to skoro 20 let, kdy jsem Standu potkal poprvé a váleli jsme spolu na Xaverově. Teď po dvaceti letech se potkáváme v úplně jiných funkcích a na jiném místě, ale takový je fotbalový život a já jsem za něj rád."

Jak těžké bylo rozhodnutí zda přijmout pozici sportovního ředitele?
"Těžké rozhodnutí to bylo určitě, protože jsem měl na rozmyšlení chvilku a nebylo to jednoduché. Musím moc poděkovat rodině, hlavně manželce, která mě v tom podpořila a dala mi ten drajv, abych se do toho vrhnul. Říkala mi, kdo jiný by to měl vzít než ty, tak mi dodala ten finální náboj, abych do toho šel."

Byly tedy nějaké pochybnosti?
"Pochybnosti máš vždycky, já jsem vedení říkal, že mám k tomu respekt, protože jsem zodpovědný a mám k Teplicím daleko hlubší vztah než ostatní. Z toho jsem tedy měl obavy, ale říkám si, že kdo jiný by tu zodpovědnost na sebe měl vzít než já."

Před rokem a něco jsi byl ještě v kabině jako hráč, dnes jako sportovní ředitel, bude to složité přeorientovat se na novou roli?
"Nebude to úplně jednoduché, ale já si věřím v tom, že kluci mě budou brát i v jiné funkce. Budu s hráči mluvit jak v kabině, tak individuálně. Nastavíme si pravidla a ty se budou dodržovat, jsme nyní v úplně jiných rolích."

Po devíti kolech až dvanácté místo, jak nyní nastartovat tým?
"Potřebujeme výsledky, samozřejmě víme, že nyní je los vražedný a nebude to jednoduché. Já ale týmu věřím, sice na něj spadla nějaká deka, ale to neznamená, že by měli hráči přestat bojovat, napadat, běhat. To všechno vím, že dokážou, takže nějakým způsobem na ně pozitivně promluvit a dodat jim sebevědomí."

A přijde také hodně práce na doplnění kádru...
"To samozřejmě přijde, situace ohledně něktěrých postů je tu otevřená a žhavá. Musíme vycházet z toho, že ekonomická situace není taková jako Sparta, Slavia, takže budeme muset sehnat hráče, kteří tu kvalitu mají a nebudou stát tolik peněz.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Teplicka