Lapka vybíral auta, šel hlavně po nářadí

08.10.2018
Ilustrační foto
Až pět let by mohl strávit za mřížemi muž (43), který v Teplicích vykrádal auta. V průběhu uplynulých tří měsíců se v minulosti dvacetkrát odsouzený recidivista vloupal do nejméně sedmi vozidel, ze kterých kradl vše, co má nějakou hodnotu. Vybíral si hlavně užitková auta, u kterých zřejmě předpokládal, že by uvnitř mohl najít nějaké nářadí. A většinou byl úspěšný, v červenci si ze zaparkované dodávky odnesl čtyři kufříky s elektrickým ručním nářadím v hodnotě téměř dvacet tisíc korun.

Na konci srpna se vloupal do vozidla, ze kterého odcizil vrtačku, elektrickou pilu a aku vrtačku. O několik dnů později našel v dalším autě elektrické ruční nářadí v hodnotě přes dvacet tisíc korun, začátkem září se pak vloupal do osobního auta, ze kterého si také odnesl vrtačky a další nářadí za bezmála dvacet tisíc. Z dalšího osobního auta vzal kabelku s peněženkou, platební kartou a doklady, koncem září se zase zaměřil na dodávky, ze kterých ukradl nářadí. Policisté zjistili, že koncem března vykradl dodávku s nářadím i v Ostravě, kde majiteli způsobil škodu přes šedesát tisíc korun.

Celkem poškozené připravil o věci v celkové hodnotě téměř 165 tisíc korun, vyšetřovatel ho obvinil z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Teplicka