„Je to poprvé, co budu hrát na své narozeniny,“ říká fotbalista Tomáš Vondrášek

25.10.2018
Tomáš Vondrášek bude mít v pátek 31 let. Narozeniny připadnou zrovna na den, kdy jeho Teplice hrají doma (od 18 hodin) s Baníkem Ostrava. „Vondy“ doufá, že v pátek večer bude dvojnásobný důvod slavit.

V pátek tě čeká hodně specifický zápas. Už jsi někdy měl narozeniny v den mistráku?
Nevzpomínám si. Myslím si, že je to snad poprvé, co to takhle na den vyšlo. Doufám, že mi to přinese štěstí a že narozeninový den bude zároveň i den vítězný.

Jak u tebe obvykle narozeninový den vypadá?
Přítelkyně může potvrdit, že na oslavy svých narozenin moc nejsem. Rád oslavuji narozeniny druhých, ale co se těch mých týče, tak se to po dvacítce nějak zlomilo, už to není ono. Ale těším se a tím, že to vyšlo na zápas, se těším ještě víc. Snad budeme mít s kluky po zápase co slavit.

Ostrava je po minulé sezoně, která se ji až tak nevydařila, v tabulce čtvrtá. Co na to říkáš?
Jsou to dobří fotbalisti, hrají dlouho spolu. Myslím si, že mají tým, který nedá nikomu nic zadarmo. Je poctivý, hodně běhavý. Nečeká nás nic lehkého. Po zápase, který se nám povedl, budeme chtít tři body z venku za každou cenu potvrdit, jinak by to vítězství na Slovácku takovou cenu nemělo.

V minulém kole Ostravu zaskočila Karviná, která u ní remizovala 1:1, a to hlavně díky dobře zvolené taktice. Bude právě to, jak váš stratég, kouč Hejkal stanoví taktiku, pro zápas klíčové?
Stoprocentně! Budeme mít video, trenéři udělají vše pro to, aby nás na zápas dobře připravili, stejně jako to udělali v předchozích třech duelech. Věřím, že dostaneme takové pokyny, které povedou k úspěchu, a hlavně že je budeme na hřišti plnit, to je základ.

Ty jsi v lize odehrál zatím všechny zápasy, a ve všech jsi hrál bez střídání. Jak se cítíš fyzicky?
Úplně bez problémů. Na Slovácku jsme druhý poločas bránili, lítali nahoru a dolů, ale říkal jsem si, že na konci zápasu jsem měl sil dostatek. Možná je to tou změnou trénování pod novými trenéry, i když za dva tři týdny těžko dohoníte kondičku. Ale přijde mi, že se cítím lépe.

A určitě se po výhře cítíte všichni lépe i psychicky.
Ta výhra byla hrozně moc důležitá. Všichni si to uvědomujeme, byla zapotřebí jako sůl. Ale jak jsem již říkal, musíme ji doma s Ostravou potvrdit. Bodů v tabulce nemáme moc, potřebujeme jich stoprocentně mnohem více. V tabulce se chceme dívat nad sebe, ne pod sebe.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Teplicka